Popis
Strojní stříkané omítky

Zvolit vhodný typ omítky je velice důležité. Na ní totiž záleží nejen výsledný vzhled místnosti, ale také vlastnosti, jaké budou zdi, a tedy i interiér mít.

Stříkané neboli strojní omítky se využívají převážně u rodinných a bytových domů při novostavbách i při rekonstrukcích. Strojní stříkání omítky je výhodnější zejména v rychlosti aplikace, vyšší kvalitě a výrazněji dokonalejšího vzhledu.

Sádrová omítka

 

Sádrová omítka se vytvoří z průmyslově vyrobené vápeno – sádrové suché směsi. Kromě sádry obsahuje vápenný hydrát, perlit, jemný písek a potřebné přísady. Výhodou sádrové omítky je především výsledný hladký povrch. Proto se využívá zejména na omítání v interiéru v ložnicích, obývacích pokojích a kuchyních.

 • Obecně platí, že je vhodná do místností s mírným vlhkostním zatížením.
 • Její aplikace je bezproblémová na beton, zděné stěny a jiné běžně používané stavební materiály.

Další výhodou je možnost snadné opravy. Není vhodná do místností, které jsou problematické z hlediska větrání nebo do kuřáckých prostor. Nedoporučuje se ani do prostor, které nemají rekuperační jednotku.

Jádrová omítka

 

Tento typ omítky je určen pro strojové zpracování. Jedná se o průmyslově vyráběnou suchou směr s přesně stanoveným poměrem všech přísad. Jádrová omítka je složena z vápenného hydrátu, cementu, písku, perlitu a dalších přísad, které mají za úkol zajistit pevnost omítky.

 • Je vhodná do místností s mírným vlhkostním zatížením.
 • Těmi jsou veškeré běžné bytové prostory s uvedenou vlastností (koupelny, kuchyně).

Za výhody se považují především:

 1. odolnost proti poškození
 2. prodyšnost
 3. univerzální využití ve většině typech staveb
 4. kvalitní výsledek za příznivou cenu.

Jádrová omítka má také mírnou odolnost proti plísním. Nevýhodou by se mohla zdát horší opravitelnost při lokálním narušení povrchu. Je také oproti sádrové omítce zrnitější.

Zanechte vzkaz

  * Souhlasím se zpracováním osobních údajů
  Konzultace odborníka
  Potřebujete poradit ?

  Zanechte nám prosím svůj kontakt, dotaz, případně čas, který Vám vyhovuje pro INFO schůzku. Budeme Vás kontaktovat co možná nejdříve.

  • Odhad ceny stavby
  • Příprava projektů a jejich řízení
  • Konzultace ohledně materiálů